Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан»

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук

Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан»

9789664241691.jpg

Найбільше зі всіх творів, що ми читали в шостому класі мені сподобався роман Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан». Ж. Верна належать до творів, які приємно називати пригодницькими. У таких творах багато несподіваних подій, раптових поворотів у сюжеті, рушійною силою якого стає пригода.

Особливість романів Ж. Верна полягає в тому, що навіть дивовижні речі автор пояснює з науковою точністю, а загадки, які він пропонує, ніколи не містять нічого містичного.

Герої романів Ж.Верна – сміливі і відважні люди, які прагнуть дізнатися більше про світ та людей. Автор і сам часто любить відступи, щоб розповісти про багатства природи, лісів, пустель, таємниці океану, Всесвіту. Один із найпопулярніших персонажів романів Ж. Верна – трохи дивакуватий учений. Це діє авторові можливість науково пояснювати явища природи. Однак у Ж.Верна навіть найрозумніший вчений не все знає, не про все здогадується. Безмежний світ відкриває свої таємниці, а неприборкана природа завжди могутніша за людину. Улюблені герої Жуль Верна – юнаки та підлітки, які вчаться відкривати світ. Знання та досвід роблять їх розумнішими, а пригоди додають мужність. У кінці роману обов’язково перемагає добро, а зло справедливо карається. І ці моральні уроки юні герої запам’ятовують на все життя. Древній філософ Вергілій казав: «Відважним доля допомагає…» Прикладом цього є роман Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан». У своїй книзі письменник розповів про надзвичайні пригоди юного Діка Сенда і його друзів у відкритому морі і нетрях тропічної Африки. Герої книги пройшли неймовірно важкий і довгий шлях – від берегів Нової Зеландії до Каліфорнії. Вони переборювали на своєму шляху і океанські простори, і африканські джунглі, населені дикими племенами людожерів та лютими хижаками. Ці люди не були професійними моряками чи досвідченими мандрівниками. Місіс Уелдан та її п’ятирічний син потрапили в біду. Її ні на кого було розраховувати, крім Діка Сенда, п’ятнадцятирічного юнака, що служив молодшим матросом на кораблі її чоловіка. І Дік Сенд зрозумів це, і справдив довіру більш дорослих за нього людей. Після загибелі екіпажа «Пілігрима йому довелося стати капітаном шхуни і взяти на себе відповідальність за життя місіс Уелтон, її сина і п’ятьох негрів, врятованих командою «Пілігрима». З усіх пригод Діка Сенда і його вірних і шляхетних друзів найяскравіше враження на мене справила перша з них –зустріч шхуни «Пілігрим» з китом і загибель екіпажа.

Герої книги «П’ятнадцятирічний капітан» стали мимовільними учасниками небезпечних пригод на морі та на суші. До самого кінця роману я з напругою й інтересом стежив за його долею , шукав разом з п’ятнадцятирічним капітаном вихід із ситуації, разом з ними боровся, приймав рішення і сподівався на порятунок героїв. І закрив книгу з відчуттям вдячності автору, з бажанням стати учасником незвичайних пригод і обов’язково вийти з них переможцем. Тому що людина може багато чого перебороти. Саме такі відчуття залишила у мене книга Жуля Верна.

Жуль Верн навчив мене мріяти і вірити в силу людського розуму. Він зробив свій внесок у пізнання світу, у якому завжди залишається місце для повних відкриттів.

Біографію можна знайти [тут]: [1]

Книгу можна прочитати [тут] [2]

Гармідер Анастасія, №20, 6-А

Допомогла розмістити відгук бібліотекар закладу ЗШ№20 Дерегуз М.А.

Особисті інструменти