К. Ушинський "Сліпий кінь"

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук
Кінь.jpg

Я прочитав оповіддання Костянтина Ушинського «Сліпий кінь», яке він написав за мотивами однойменної української народної казки.

Головний герой – Уседом, житель міста Вінети. Надзвичайну відданість показав кінь господаря Дожени-Вітер. Уседом клянеться віддячити вірного друга довічним доглядом. Але час та гроші змінюють господаря. Скаліченого, сліпого коня Уседом виганяє за ворота будинку. Добрі люди не дають тварині загинути. Доглядають його до самої смерті.

В творі мені сподобалось, як кінь рятує господаря. Зворушило те, як зимою блукав вулицями Дожени-Вітер голодний і скалічений. Сподобались жителі міста. Вони дружні і справедливі. Рішення, яке люди винесли на майдані, викарбували на камені, щоб було нагадування для інших.

Я зробив для себе такий висновок: потрібно завжди нести відповідальність за тих, хто нас любить. Бути вдячним і турботливим. Допомагаючи іншим, ми стаємо сильнішими. Ця книга вчить добру і милосердю. Я порадив би всім хлопцям прочитати цей твір. Хотів би, щоб кінець твору був іншим, щоб кінь Дожени-Вітер знову став зрячим.

Прочитати казку можна тут Про життя та творчість К.Д. Ушинського можна дізнатися тут

Сліпий кінь.JPG

Написав відгук та намалював малюнок учень 8 класу Спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ст. з дошкільним вихованням ВМР Челюканов Олександр.

Оформити та розмістити допомогла бібліотекар СЗШ І-ІІ ст. з ДВ ВМР Горева Ніна Дмитрівна.

Особисті інструменти