Лідія Чарська «Записки маленької гімназистки»

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук
Записки.jpg

Лідія Чарська відома письменниця. За все своє життя вона написала більше вісімдесяти книжок . З них я прочитала лише три книги , але планую набагато більше.

Найбільше мене вразила книжка під назвою «Записки маленької гімназистки». Ця повість розповідає як нелегко жилося російським дітям , а особливо приймакам на початку XX століття. Героїня книжки Оленка втратила мати і тому вирушає до дядька у Санкт-Петербург. Звісно її там зустрічають непривітно , і вона розуміє, що їй прийдеться нелегко.

У цій повісті є позитивні герої , як от Оленка і Никифор Матвійович .Оленка не зважаючи на важкі випробування зуміла зберегти добру, щиру і світлу душу . Вона хвилюється за близьких і незнайомих людей , старається допомогти. Никифор Матвійович добрий , мудрий і порядний чоловік.

Він зрозумів , що Оленка беззахисна і щиро намагається їй допомогти по мірі своїх можливостей. Негативних героїв не менше : Жюлі , Матильда Францівна і діти генерала . Жюлі себе веде непередбачувано через свою фізичну ваду . Її поведінка це свого роду захист. Матильда Францівна живе в світі умовностей, їй невідомі щирі вчинки , душевність, співчуття. Діти генерала балувані, яким усе дозволено , все прощається.

Мораль книжки така – умій прощати навіть негідні вчинки й гідно себе вести , адже якщо вмієш це й жити легше.

Раджу читати цю книжку всім , а особливо дівчаткам від одинадцяти років!

Поляруш Дарина Павлівна, 6-І, школа-ліцей №7.


Розмістити відгук на прочитану книгу мені допоміг бібліотекар школи-ліцею №7 Череватова Наталія Василівна

Особисті інструменти